Na co zwracać uwagę podczas konsultowania projektu?

0
1018

Podczas budowy domu potrzebny jest szereg umiejętności, które nie każdy z nas posiada. Dlatego właśnie w kwestii przygotowania projektu domu i jest późniejszego wykonania, lepiej oddać pierwsze skrzypce profesjonalistom. Projekty domów, które możemy są efektem wielu godzin pracy specjalistów. Na jakie elementy szczególnie zwracać uwagę podczas omawiania wstępnego projektu?
Przekaż informacje o tym, w jakiej technologii chciałbyś mieć zaprojektowany dom. W budownictwie jednorodzinnym jest to zwykle technologia murowana, kojarząca się z tradycją, za nią znajdują się bale drewniane i drewniany szkielet. Możesz również poprosić projektanta o informacje dotyczące konstrukcji budynku, czyli tego w jaki sposób rozłożone jest obciążenie domu, tak by był on funkcjonalny a zarazem nie zatracił walorów estetycznych. Barto również przyjrzeć się rozmieszczeniu poszczególnych pomieszczeń wewnątrz budynku. Projekty domów mogą zakładać pomieszczenie otwarte, półotwarte lub zamknięte, to jest szczelnie odgrodzone od innego pomieszczenia ścianą i drzwiami. Jeżeli nie jesteś do końca pewien jak chcesz oddzielić od siebie poszczególne pomieszczenia, postaw na pomieszczenia otwarte. Dlaczego właśnie tak? O wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest późniejsze wybudowanie brakującej ściany, niż niszczenie fragmentu ściany niepotrzebnej. Warto mieć również na uwadze to, że nie wszystkie ściany mogą być wyburzone. Dotyczy to między innymi ścian nośnych. Wyburzenie ściany może wiązać się również z koniecznością umieszczenia w tym miejscu dodatkowych filarów.
Z pewnością zna się on na projektach domów lepiej niż my, o ile więc warto jest przekazać mu swoje uwagi, o tyle mało opłacalne w dłuższej perspektywie może okazać się uparte obstawanie przy uwzględnieniu w projekcie konkretnej zmiany, jeżeli projektant uzna, że z różnych powodów będzie ona nietrafiona.